Het IDC heeft opnieuw cijfers vrijgegeven over het aantal verscheepte smartphones. Het was al te verwachten, maar Android blijft groeien in marktaandeel, de markt groeide met meer dan 25 procent. Opvallend is echter dat het aantal verscheepte Windows Phone smartphones is ingezakt.
Android en iOS blijven groeien in de huidige markt voor de smartphones, al moet iOS wel marktaandeel afstaan aan Android. Apple moet met de aankomende iPhone 6 ook het een en ander rechtzetten. Het aantal verscheepte iOS-apparaten is in vergelijking met een jaar geleden met 12,7 procent gestegen.
Het is onverwacht, maar het Windows Phone platform van Microsoft heeft een flinke klap gekregen, het marktaandeel van Microsoft zakte van 3,4 procent naar 2,5 procent. Ook het aantal verscheepte apparaten zakte van 8,2 naar 7,4 miljoen exemplaren. Ook BlackBerry zakte verder van 2,8 naar 0,5 procent. IDC heeft ook informatie vrijgegeven over de verdeling van de uitgaven, zoals verwacht doet Apple het beter in het dure segment terwijl consumenten voor Android als goedkopere telefoon kiezen.
















Vreemd dat de kop aangeeft dat ios groeit, terwijl het marktaandeel ervan juist krimpt.
Wanneer er meer apparaten verkocht worden maar het marktaandeel krimpt groei het niet, maar krimp het. Lijkt me niet al te ingewikkeld.
Het gaat niet alleen om afgelopen kwartaal, maar een maandelijks verwachting gebaseerd op de verkoopcijfers en het marktaandeel van de smartphones.