De website van het Amerikaanse leger is tijdelijk uit de lucht gehaald na een poging om de website te hacken, zo heeft het leger maandag laten weten. Om inbreuk van de gegevens te voorkomen zijn er preventieve maatregelen genomen.
Toen onze aandacht werd gevestigd op de poging tot hacken heeft het leger passende preventieve maatregelen genomen om een inbreuk op gegevens van het leger te voorkomen”, zei generaal Malcolm Frost, hoofd publieke zaken van het leger. De verantwoordelijkheid gaat naar een groep die zich het Syrisch Elektronisch leger noemt. De groep zegt dat ze boodschappen op de site heeft achtergelaten. De hack is pijnlijk voor de Amerikaanse overheid. Het is namelijk niet voor het eerst dat het hackers lukt om binnen te dringen in ICT-systemen van de overheid
Eind vorige week werd er een groot veiligheidslek ontdekt bij het Amerikaanse regeringsbureau. De gegevens van 4 miljoen mensen kunnen daardoor in verkeerde handen zijn gevallen. Op dit moment is de website van het Amerikaanse leger tijdelijk buiten gebruik om verdere schade te voorkomen.















